Zimowa renowacja cz.2 – drugie życie garderoby

Garderoba w ciemnym drewnie, z ciemną skórzastą pufą=schowkiem, w staromodnym stylu w ciemnym holu na wejściu do domu.

Funkcje: wieszanie ubrań wierzchnich, przechowywanie butów, czapek, szali, rękawiczek, przeglądanie w lustrze, siedzenie podczas ubierania i rozbierania butów.

Poniżej zdjęcie wieszaka. W takim drewnie była utrzymana garderoba przez ponad 25 lat.

Wskazówka: Podczas wyboru granulacji papieru ściernego, najlepiej jest najpierw sprawdzić w mniej widocznym miejscu jak będzie zachowywała się struktura drewna. Przy wyborze P60 lub P80 może się zdarzyć tak, że porysujemy powierzchnię i nawet granulacja P120 nie uratuje fragmentu danego obiektu. Mówimy tutaj o szlifowaniu ręcznym, bo takie w tym wypadku jest jedynie możliwe.

Klientka zażyczyła sobie efekt przecierania, dlatego nierównomiernie szlifowanie ręczne wydobyło pożądany efekt naturalności drewna.

Po oszlifowaniu i wyczyszczeniu wszystkich elementów garderoby czas na wybór preparatu do pomalowania drewna. Padło na transparentną lakierobejcę w kolorze biały pieprz. Powstał efekt woskowanego drewna, który możecie ocenić na zdjęciach poniżej. Na koniec obito ciemnobrązową skórę na pufie kolorowym materiałem w kratę. Zimowa garderoba rozjaśniła z pewnością ciemny hol. Zapraszamy do oglądania i komentowania efektu końcowego.